Blandys 1990 Sercial 0.75 l – Kolekcinis 1990 metų vynas

Madeiros vynas Blandys 1990 Sercial. Derliaus metai: 1990. Vynuogių veislė: Sercial 100%. Stilius: sausas. Tūris: 0,75L. Stiprumas: 20%. Vynas su ąžuoline dėžute.

Kolekcinis 1990 metų vynas Sercial frasqueira apdovanojimai / Awards:

Vynas išpilstytas 2023 m. pavasarį. Konkursuose dalyvaus nuo 2024 metų.

250,00

Aprašymas

Blandys 1990 Sercial 0.75 l – Kolekcinis 1990 metų vynas

Vynuogių veislė / Grape variety: Sercial 100%

Stilius / Style: sausas pastiprintas Madeiros vynas / dry Madeira

Derliaus metai / Harvest year: 1990

Išpilstyta / Bottled in: 2023

Tūris / Volume: 0,75 L

Butelių skaičius iš viso / Number of bottles: 1206

Enologas / Winemaker: Francisco Albuquerque

Stiprumas / Alcohol: 20%

pH: 3,21

Likutinis cukraus kiekis / Residual sugars: 55 g/L

Kolekcinis 1990 metų vynas Sercial – daugiau nei 30 metų brandintas 650 litrų talpos amerikietiškojo ąžuolo statinėse tradiciniu “canteiro” būdu.

Kolekcinis 1990 metų vynas Blandy’s 1990 Sercial : apdovanojimai / Awards

Vynas išpilstytas 2023 metų pavasarį. Konkursuose dalyvaus nuo 2024 metų.

Kolekcinis 1990 metų vynas Blandy’s 1990 Sercial

Skaidrios gintaro spalvos vynas. Juntamos eterinių aliejų, citrusinių vaisių, imbiero, prieskonių, riešutų natos. Subtiliai išreikšti saldžiai kartaus apelsino, apelsino žievelės, ilgai brandinto brendžio poskoniai. Nesaldus, ilgai išliekantis poskonis. Puikiai subalansuotas kolekcinis madeiros vynas.

Šį vyną rekomenduojame laikyti vertikalioje padėtyje, vėsioje ir sausoje vietoje, pastovioje temperatūroje (idealiu atveju iki 16ºC). Saugoti nuo šviesos.

Po kelerių metų brandinimo buteliuose vyne gali susidaryti natūralių nuosėdų. Rekomenduojame prieš vartojant dekantuoti. Vartoti 18ºC temperatūros.

Madeiros vynas ir jo gamybos unikalumas

Madeiros vyno pavadinimas kilęs nuo tokio paties pavadinimo Portugalijai priklausančios Atlanto vandenyno salos. Šioje saloje pastiprintas vynas buvo gaminamas jau nuo XVI-ojo amžiaus. Madeiros vynas yra saugomas ES teisėje numatytos Kontroliuojamos kilmės vietos nuoroda, DOC Madeira.

Madeiros vynas yra kur kas mažiau žinomas šiaurės Europiečiams negu Portas. Nepaisant to, jis nė kiek nenusileidžia Portui savo kokybinėmis charakteristikomis ir istorija. Madeiros vynui gaminti naudojamos penkios pagrindinės Madeiros saloje augančios vynuogių rūšys.

Tinta Negra yra labiausiai paplitusi vynuogių rūšis. Iš  jos pagaminama apie 85 proc. viso Madeiros vyno. Tradiciškai ši vynuogių veislė nebuvo laikoma prestižine. Dėl šios priežasties informacija, kad vynas pagamintas iš  Tina Negra vynuogių nebūdavo rašoma etiketėje.

Pastaruoju metu situacija kiek keičiasi. Atsirado gamintojai, pvz. Barbeito, kurie pradėjo nurodyti, kad vynas pagamintas būtent iš Tinta Negra vynuogių. Kitos keturios pagrindinės vynuogių veislės, naudojamos Madeiros vyno gamybai nuo saldžiausios iki sausiausios yra Malmsey, Bual, Verdelho ir Sercial.

Labai nedidelis kiekis Madeiros vyno yra pagaminamas iš Terrantez, Bastardo ir Moscatel vynuogių veislių. Vynui gaminti naudota vynuogių veislė, jeigu tai ne Tinta Negra, tradiciškai buvo ir yra nurodoma ant vyno butelio.

Madeiros vynas tradiciškai gaminamas „Canteiro“ būdu. Vynas ąžuolo statinėse 4 mėnesius yra brandinamas 45–50° C temperatūroje Madeiros saulės šilumoje. Naudojant šį procesą, gaunamas aukščiausios kokybės ir išskirtinio skonio „Frasqueira“ vynas.

Madeira Wine Company, Blandys

Blandy – 1811 m. Madeiroje John Blandy įkurta vyno darykla. Blandy‘s unikalumas tame, kad ji yra vienintelė iki šių dienų išlikusi vyno darykla, kuriai vadovauja ir kuri priklauso prieš daugiau nei 200 metų ją įkūrusios šeimos palikuonims.

Blandy‘s Madeiros vynas daug kartų buvo apdovanotas ir aukščiausiais balais įvertintas tarptautiniuose konkursuose ir vyno žurnaluose. Tarp jų Wine Spectator, Wine Enthusiast ir kt. Pasak istorinių šaltinių, būtent Madeiros vyno taurė buvo keliama ir XVIII a., pasirašius JAV Nepriklausomybės deklaraciją.

Portugališko vyno ambasada yra oficialus Blandys‘ Madeiros vyno gamyklos atstovas Lietuvoje. Mūsų asortimente daugiau nei 20 Blandys vyninės vyno rūšių. Tap jų – 1980 metų, 1981 metų, 1968 metų, 1957 metų, derlius Madeiros vynai.

Daugiau informacijos apie Blandy‘s vyno daryklą ir jos gaminamus vynus rasite vyno daryklos paskyroje https://www.blandys.com/en/home/

Papildoma informacija

Regionas

Metai

Gamintojas

Veislinis vynas

Vienos vynuogių veislės vynas

Vynuogių veislė

Vynas su dėžute

Vynas su dėžute

Vyno tipas

Pusiau sausas, Pusiau saldus, Saldus