Blandys 1968 Sercial 0.75 l, Madeiros vynas

Madeiros vynas Blandys 1968. Derliaus metai: 1968. Vynuogės: Sercial. Stilius: sausas. Tūris: 0,75 L. Stiprumas: 21,5%. Vynas su ąžuoline dėžute.

Blandys 1968 Sercial apdovanojimai / Awards

IWSC GOLD – Outstanding – 93+ balai / DECANTER – Best in show – 98 balai / WINE ENTHUSIAST’S – 95 balai / Wine&Spirits – 93 balai

322,00

Aprašymas

Blandys 1968 Sercial 0.75 l, Madeiros vynas

Vynuogių veislė / Grape variety: Sercial 100%

Stilius / Style: sausas vynas / Dry

Derliaus metai / Harvest year: 1968

Išpilstyta / Bottled in: 2017

Tūris / Volume: 0,75 L

Butelių skaičius iš viso / Number of bottles: 1558

Enologas / Winemaker: Francisco Albuquerque

Stiprumas / Alcohol: 21,5%

Madeiros vynas Blandys 1068 Sercial buvo brandinamas amerikietiško ąžuolo statinėse.

Blandys 1968 Sercial apdovanojimai / Awards

IWSC GOLD – Outstanding – 93+ balai

DECANTER – Best in show – 98 balai

WINE ENTHUSIAST’S – 95 balai

Wine&Spirits – 93 balai

Madeiros vynas Blandys 1968 Sercial 0.75 l

Tamsaus gintarinio atspalvio, pikantiškas, sausas Madeiros vynas. Pasižymi Ilgai išliekančiu pikantišku šviežių žalumynų poskoniu.

Šį vyną rekomenduojame laikyti vertikalioje padėtyje, vėsioje ir sausoje vietoje, pastovioje temperatūroje (idealiu atveju iki 16ºC). Saugoti nuo šviesos.

Po kelerių metų brandinimo buteliuose vyne gali susidaryti natūralių nuosėdų. Rekomenduojame prieš vartojant dekantuoti.

Madeiros vynas ir jo gamybos unikalumas

Madeiros vyno pavadinimas kilęs nuo tokio paties pavadinimo Portugalijai priklausančios Atlanto vandenyno salos. Šioje saloje pastiprintas vynas buvo gaminamas jau nuo XVI-ojo amžiaus. Madeiros vynas yra saugomas ES teisėje numatytos Kontroliuojamos kilmės vietos nuoroda, DOC Madeira.

Madeiros vynas yra kur kas mažiau žinomas šiaurės Europiečiams negu Portas. Nepaisant to, jis nė kiek nenusileidžia Portui savo kokybinėmis charakteristikomis ir istorija. Madeiros vynui gaminti naudojamos penkios pagrindinės Madeiros saloje augančios vynuogių rūšys.

Tinta Negra yra labiausiai paplitusi vynuogių rūšis. Iš  jos pagaminama apie 85 proc. viso Madeiros vyno. Tradiciškai ši vynuogių veislė nebuvo laikoma prestižine. Dėl šios priežasties informacija, kad vynas pagamintas iš  Tina Negra vynuogių nebūdavo rašoma etiketėje.

Pastaruoju metu situacija kiek keičiasi. Atsirado gamintojai, pvz. Barbeito, kurie pradėjo nurodyti, kad vynas pagamintas būtent iš Tinta Negra vynuogių. Kitos keturios pagrindinės vynuogių veislės, naudojamos Madeiros vyno gamybai nuo saldžiausios iki sausiausios yra Malvasia, Bual, Verdelho ir Sercial.

Labai nedidelis kiekis Madeiros vyno yra pagaminamas iš Terrantez, Bastardo ir Moscatel vynuogių veislių. Vynui gaminti naudota vynuogių veislė, jeigu tai ne Tinta Negra, tradiciškai buvo ir yra nurodoma ant vyno butelio.

Madeiros vynas tradiciškai gaminamas „Canteiro“ būdu. Vynas ąžuolo statinėse 4 mėnesius yra brandinamas 45–50° C temperatūroje Madeiros saulės šilumoje. Naudojant šį procesą, gaunamas aukščiausios kokybės ir išskirtinio skonio „Frasqueira“ vynas.

Madeira Wine Company, Blandys

Blandy – 1811 m. Madeiroje John Blandy įkurta vyno darykla. Blandy‘s unikalumas tame, kad ji yra vienintelė iki šių dienų išlikusi vyno darykla, kuriai vadovauja ir kuri priklauso prieš daugiau nei 200 metų ją įkūrusios šeimos palikuonims.

Blandy‘s Madeiros vynas daug kartų buvo apdovanotas ir aukščiausiais balais įvertintas tarptautiniuose konkursuose ir vyno žurnaluose. Tarp jų Wine Spectator, Wine Enthusiast ir kt. Pasak istorinių šaltinių, būtent Madeiros vyno taurė buvo keliama ir XVIII a., pasirašius JAV Nepriklausomybės deklaraciją.

Portugališko vyno ambasada yra oficialus Blandys‘ Madeiros vyno gamyklos atstovas Lietuvoje. Mūsų asortimente daugiau nei 20 Blandys vyninės vyno rūšių. Tap jų – 1980 metų, 1981 metų, 1968 metų, 1957 metų, derlius Madeiros vynai.

Daugiau informacijos apie Blandy‘s vyno daryklą ir jos gaminamus vynus rasite vyno daryklos paskyroje https://www.blandys.com/en/home/

 

Papildoma informacija

Regionas

Metai

Gamintojas

Veislinis vynas

Vienos vynuogių veislės vynas

Vynuogių veislė

Vynas su dėžute

Vynas su dėžute