kabutės

“Jei neatpažįstate vynuogių veislės Portugalijos vyno etiketėje, tai yra geras dalykas.”

Kadangi Portugalijos vyno kultūra vystėsi santykinai atskirai, yra daug vynuogių veislių, kurios neauga kitur pasaulyje. Taigi, jei neatpažįstate vynuogių veislės Portugalijos vyno etiketėje, tai yra geras dalykas. Bendrai tariant, yra daugiau nei 250 vietinių veislių ir keletas importuotų , kurie puikiai prisitaikė prie Portugalijos kraštovaizdžio ir klimato. Taigi, nepaisydami šio regiono įspūdžių, pažvelkime, ką reikia žinoti apie pagrindinius vynus ir regionus.

DOC reiškia Denominação de Origem Controlada ir parodo, kad vynas yra iš griežtai apibrėžtos geografinės vietovės, kurioje yra rekomenduojamos ir leidžiamos vienos ar kitos vynuogės bei didžiausias galimas vynuogių derlius (norint kontroliuoti kokybę). Techniškai Portugalijoje yra 31 DOC, nors 3 iš jų sutampa.
„Vinho Regional“ (arba IGP): visa Portugalija yra padalinta į 14 regioninių vyno („vinho regional“) rajonų, kuriuose galioja ne tokios griežtos taisyklės, kaip kontroliuoti naudojamų vynuogių rūšis ar maksimalų vynuogių derlių. Nors tai reiškia, kad vynai nebus tokios aukštos kokybės, daugelis kūrybingų ir novatoriškų gamintojų Portugalijoje naudoja Vinho regiono pavadinimą norėdami sukurti puikius vynus, naudodami vynuoges ar jų mišinius, kurių neleidžiama naudoti DOC.
Vinho (vynas): paprasčiausias portugalų stalo vyno klasifikavimas. Tikėtina, kad to nepamatysite ne Portugalijoje.

Kiti dažni išsireiškimai:

Adega – vyninė

Branco – baltas

Colheita – derlius (derliaus metai)

Doce -saldus

Quinta – ferma arba dvaras

Seco – sausas

Tinto – raudonas

Verde – jaunas

Vinha – vynuogynas

Douro upė