RESERVA Baltas vynas ODISSEIA Blanco 2017 0.75 l

„Reserva Branco“, iš dalies fermentuojamas ir brandinamas prancūziško ąžuolo statinėse, sudėtinga vyno paletė apjungia citrusinių vaisių natas su naujos medienos elegancija. Burnoje jaučiamas švelnus rūgštingumas, mineralinis, ilgai išliekantis poskonis.

13,99

Aprašymas

RESERVA Baltas vynas ODISSEIA Blanco 2017 0.75 l

Reserva Baltas vynas Odisseia Blanco 2017: DOC Douro, Portugalija
Derliaus metai: 2017
Veislės sudėtis: Viosinho, Rabigato ir Codega do Larinho
Vyno gamyba: Fermentacija vyksta prancūziško ąžuolo statinėse
Tūris: 0,75 L

Reserva Baltas vynas Odisseia Blanco 2017

Dera su: moliuskais, užkandžiais, liesa žuvimi, kepta žuvimi.

Vyno darykla Odisseia

Odisseia vyno daryklą 2004 metais įkūrė prancūzų kilmės oenologas Jean-Hugues Gros. 1999 metais persikėlęs į Douro regioną jis vyndarystės meno subtilybių mokė vietinius vyno gamintojus. Nuo pat pradžių tvirtai tikėjo, kad Douro regionas yra vienas iš geriausių pasaulyje regionų kokybiško vyno gamybai.

Būdamas puikiu oenologu jis sukūrė išskirtinius Portugalijos gamtos atšiaurumą ir grožį bei Prancūzišką rafinuotumą derinančius baltu ir raudonus vynus. Tiek balti, tiek ir raudoni reserva ir grand reserva vynai yra pelnę vyno kritikų palankumą ir aukštus įvertinimus.

Portugališko vyno ambasados asortimente net septyni skirtingi Odisseia vyninės gaminami produktai. Patraukli vyno kaina.

Tarp jų du baltieji vynai – Odisseia blanco ir Odisseia reserva blanco. Rožinis vynas Odisseia Rose. Taip pat galite rinktis ir iš keturių raudonųjų vynų – Odisseia tintoOdisseia reserva tinto ir raudonas Odisseia grande reserva vynas. Pastarasis yra įdomus tuo kad galite palyginti dviejų skirtingų, t.y. 2009 ir 2015 metų derliaus grande reserva vynus.

Daugiau informacijos apie Odisseia vyno daryklą ir jų gaminamus vynus rasite vyno daryklos paskyroje https://odisseiawines.com/en/odisseia-wines/

Keli faktai apie Douro regioną

  • Douro regioną dar 1756 m. įkūrė Portugalijos ministras pirmininkas Sebastião de Melo, 1770 m. tapęs Pombalio markizu.1756 m. Douro regionui buvo suteikta “Vinhos do Alto Douro” kilmės nuoroda.
  • Douras tuo pačiu tapo pirmuoju pasaulyje demarkuotu vynuogininkystės regionu.
  • Regionas susideda iš 2 geografiškai nutolusių vietovių: Douro upės aukštupio ir žemupio (Porto miesto ir apylinkių)
  • Douro regiono plotas – 250 000 hektarų (2500 km2) arba 4 proc. Lietuvos teritorijos
  • Iš jų 44 005 ha (17,5 proc.) užima vynuogynai
  • Vynuogynus augina 25 000 ūkininkų
  • Douro slėnis yra UNESCO pasaulio paveldo objektas ir vienas seniausių vyno regionų pasaulyje. Regionas išsiskiria kerinčiais slėniais ir stačiais šlaitais, ypač tinkamais vynuogių auginimui. Šis regionas yra vienintelis regionas, kuriame gaminami pastiprinti Porto vynai.