Portugališka arbata ar Rytų Timoro, Žaliojo kyšulio salų ir Braziliška kava?

ekologiska arbata

Portugališka arbata ir kava!

Prisiekę kavos mylėtojai ir aistringi arbatos gerbėjai turės tobulą priežastį apsilankyti Portugališko vyno ambasados gurmaniškų produktų skyriuje https://www.portugaliskas.lt/vynas/gurmaniski_produktai/  Vasario mėnesio pradžioje savo klientams pristatėme dvi naujas produktų linijas: 

arbatas, tarp kurių ir Portugalijoje auginta žalioji arbata, Portugališkų žolelių arbata, japoniška žalioji arbata su Portugališkų rožių žiedlapiais bei porto statinėse brandinta juodoji arbata.

 – buvusiose Portugalijos kolonijose: Rytų Timore, Žaliojo kyšulio salose ir Brazilijoje augintas ir Portugalijoje skrudintas kavos pupeles. Rytų Timore ir Žaliojo kyšulio salose yra užauginamas palyginti nedidelis kavos pupelių derlius. Šių šalių kava yra vertinama visame pasaulyje.

Trumpai apie kavą

Kava pasižymi begale skirtingų charakterių, skonių ir aromatų. Kavos pupelių skiriamieji ypatumai priklauso nuo jų geografinės kilmės. Visi trys pasaulio kavos auginimo regionai – Lotynų Amerika, Azija ir Afrika – skiriasi savo dirvožemiu, vyraujančiu aukštingumu ir klimatu. Tai formuoja unikalų kavos charakterį. Single origin – vienos rūšies, iš konkrečios šalies ar regiono kilusios pupelės, pasižyminčios tik joms būdingu charakteriu, sukurtu vietinio mikroklimato. Single origin kavos pupelės suteikia galimybę suprasti kokio skirtingo bei savito skonio ir aromato gali būti skirtingomis sąlygomis auginta kava. Kavos pupelių mišiniai – kavos pupelių skrudintojo kūrinys. Slaptas receptas gaunamas maišant skirtingas Single origin kavos pupeles, derinant jų charakterius, skonius ir aromatus. Kuo švelnesnis yra kavos pupelių skrudinimas, tuo aiškiau atsiskleidžia kavos unikalumas, užčiuopiami jos skoniai, užuodžiami aromatai.

kavos pupelės brasil
kavos pupelės negrita

Negrita kavos

NEGRITA– vienas seniausių kavos importo ir skrudinimo srityje dirbančių šeimos verslų Portugalijoje. Jau beveik 100 metų kompanija puoselėja ilgametes kavos skrudinimo tradicijas. Siekdama kokybės, visą procesą – nuo pupelių parinkimo iki pakavimo – įmonė atlieka pati.

BRASIL CERRADO, 100 % Single Origin Arabica. Brazilija – šalis, kuri jau 150 metų laikoma didžiausia kavos augintoja. Cerrado regionas išsiskiria kavai tinkamu pastoviu klimatu, aukštingumu bei auginamos kavos kokybe.
Kavos charaktris – tiems, kas mėgsta stiproką aromatą, sodrią tekstūrą, riešutų, karamelės ar saldaus šokolado skonį.
CAPE VERDE FOGO, 100 % Single Origin Arabica. Iš retų, ypatingų kavos pupelių kolekcijos, siūloma tik išskirtinėse tarptautinėse kavos rinkose, vertinama dėl unikalaus, rafinuoto charakterio. Kavos skonis – kibirkščiuojanti rūgštelė, gaiva, švelnus ir lengvas aromatas, saldus ir gėliškas poskonis. Ypatinga, kaip ir sala, kur gimė ši kava.
TIMOR, 100 % Single Origin Arabica. Iš retų kavos pupelių kolekcijos – šios kavos eksportas yra labai ribotas. Pastaroji kavos pupelių rūšis buvo išvesta ir auginama tik šioje Indonezijos saloje. Kavos charakteris – švelnaus ir saldaus vaisių ir gėlių skonio, lengvos tekstūros, pasižymi minkšta ir lengva rūgštele
NEGRITA RUBI (Kavos pupelių mišinys). Glotnus, idealiai subalansuotas espresso puodelis…

Norėjome priminti, kad Portugališko vyno ambasados gurmaniškų produktų skyriuje Portugalijos mylėtojai gali įsigyti ne tik puikaus putojančio, pastiprinto, raudono ar balto vyno. Mūsų asortimentą metų pradžioje pasipildė ir Portugalijoje pagamintas alyvuogių aliejus, ekologiškos juodųjų ir žaliųjų alyvuogių užtepėlės, pomidorų ir moliūgų uogienė.

Kur mus rasti?