Azorų salų vynas Arinto dos Açores 2018 0.75 l

Baltas, sausas vynas Arinto dos Açores 2018: Robert Parker 92/100 (2018), Wine Advocate 92/100

33,99

Aprašymas

Azorų salų vynas Arinto dos Açores 2018 0.75 l

Azorų salų vynas Arinto dos Açores branco 2018: sausas, baltas vynas, DOC Pico, Azorų salos

Gamintojas: Azores Wine Company, Azorų salos (Pico), Portugalija

Veislės sudėtis: Arinto dos Açores (100%).

Arinto dos Açores yra unikali vietinė vynuogių veislė, išskirtinė Azorų saloms. Su žemynine Arinto bendra tik pavadinimu ir puikiu rūgštingumu.

Gamybos apimtis: 10.533 numeruoti buteliai

Įvertinimai: Robert Parker 92/100 (2018), Wine Advocate 92/100

Brandinimas / fermentacija: baltas vynas 10 mėnesių brandintas su mielėmis. Vėliau 24 mėn. buteliuose. Ąžuole nebrandintas ir taip išryškindamas vynuogių veislės unikalumą.

Stiprumas: 12%

Tūris: 0,75 L

Vyno gamybos procesas

Rankomis skintas derlius. Išspaustos ir natūraliai nusistovėjusios vynuogių sultys po 12 val. supiltos į 600-1000 litrų talpos talpyklas fermentacijai. 

Oenologas: António Maçanita

Azorų salų vynas Arinto dos Açores 2018 0.75 l

Dera su: austrėms, ant laužo kepta žuvimi, salotomis ir šviežiomis jūros gėrybėmis. PATIEKTI ATVĖSINTĄ, 9-10ºC.

Portugališko vyno ambasadoje rasite dviejų Antonio Macanita vyno daryklų produkciją:

  • Azores Wine Conpany, Azorų salos
  • FitaPreta, Alentežo regionas

Azores Wine Company vyninės projektas

Azorų salų vyno daryklos istorija prasidėjo 2010 m. Tais metais vyndarys António Maçanita apsilankė Azorų salose ir nusprendė įgyvendinti projektą, skirtą beveik išnykusios Terrantez do Pico vynuogių veislės išsaugojimui.

2013 m. buvo įgyvendintas bendras Fitapreta Vinhos ir Insula Vinus projektas. Jo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas kitos unikalios regiono vynuogių veislės – Arinto dos Açores, išsaugojimui ir vynuogynų plėtrai.

2014 m. balandžio 3 d. kartu su Filipe Rocha ir Paulo Machado buvo įkurta vyno darykla Azores Wine Company.

Visiškai unikali, beveik išnykusi Terrantez do Pico vynuogių veislė atsiskleidžia stebinančiu gaivumu, minerališkumu ir druskingumu. Vyno gamybos apimtys yra nedidelės. Didžioji dalis vyno eksportuojama. Šio Azorų salų vyno galima įsigyti tik geriausiose vyno parduotuvėse ir restoranuose.

Baltieji Arinto dos Açores ir Verdelho Original vynai iš retųjų vynuogių veislių kolekcijos (angl. Rare Grapes Collection) sudarė didžiąją dalį gaminamos produkcijos. Po kelerių metų buvo priadėta gaminti raudono ir rožinio Azorų salų vyno serija „Volcanic“.

Pirmasis putojantis vynas iš Terrantez do Pico vynuogių pagamintas 2011 m., dar prieš vyno daryklos įkūrimą. Pirmasis putojantis vynas iš Arinto dos Açores vynuogių pagamintas 2014 m.

Po to buvo vykdomi darbai pastipintų vynų srityje. Ir šiuo metu yra bandoma atkurti garsiuosius Pico vynus, kurie pasaulį apkeliavo daugiau nei prieš 400 metų.

Daugiau informacijos apie Fitapreta vyninę ir jų gaminamus vynus rasite Fitapreta vyno daryklos paskyroje

Azorų salos

Azorų salos yra Portugalijai priklausantis salynas Atlanto vandenyno šiaurės rytuose. Salų archipelagas susideda iš devynių salų, kurios yra žinomos dėl savo nuostabių kraštovaizdžių, vulkaninių kalnų, geoterminių šaltinių ir žydinčių gėlių. Azorų salos yra mėgstamos turistų ir vandens sporto mėgėjų dėl savo paplūdimių ir didelių bangų.

Pico sala yra antra pagal dydį Azorų salyno sala. Saloje esantis vulkaninės kilmės Pico kalnas yra aukščiausias Portugalijos taškas. Pico kalno aukštis – 2 351 m.

Azorų salų vyno gamybos tradicija siekia XV a. Šio regiono vynuogės auga vulkaninėse uolienose. Subtropinis, lietingas salų klimatas įtakoja vyno skonį. Populiariausi vynai, gaminami iš baltųjų Arinto ir Verdelho vynuogių veislių. Raudonieji vynai iš Castelão ir Tinta Negra veislių. Azorų salų vynai yra gerai žinomi dėl savo unikalių skonių ir aromatų.

Papildoma informacija

Gamintojas

Azores Wine Company

Butelio dydis

Metai

2018

Regionas

Azorų salos / Azores

Vyno tipas

Sausas

Vynuogių veislė

Arinto dos Azores

Veislinis vynas

Vienos vynuogių veislės vynas