Baltas sausas vynas Senhor Doutor Field Blend 2020 0.75 l

Senhor Doutor Field Blend 2020 – geras sausas vynas. Gamintojas – Herdade da Maroteira, Alentežo regionas, Portugalija. Veislės sudėtis: Antao Vaz 25%, Arinto 25%, Verdelho 25%, Siria 25%. Tūris: 0,75 L. Stiprumas: 13,5%

16,99

Aprašymas

Baltas sausas vynas Senhor Doutor Field Blend 2020

Baltas sausas vynas Sehhor Doutor: Herdade da Maroteira, Alentežo regionas, Portugalija

Veislės sudėtis: Antao Vaz 25%, Arinto 25%, Verdelho 25%, Siria 25%.

Brandinimas: vynas 6 mėnesius brandintas ąžuolo statinėse

Tūris: 0,75 L

Stiprumas: 13,5%

Baltas sausas vynas Senhor Doutor Field Blend 2020

Dera su: grybų patiekalais, grybais pagardintais patiekalais, makaronų patiekalais, jūros gėrybėmis, šakniavaisinių daržovių patiekalais.

Vartoti: 10° C

Herdade da Maroteira

Herdade da Maroteira – išskirtinė Alentežo vyno darykla. Vyninės atsiradimo istorija siekia XIX amžių. Du broliai – Jonas ir Robertas Reynoldsai, keliaudami į Australiją, sustojo Porto mieste. Buvo būtina suremontuoti audros metu apgadintą laivą. Kol laivas buvo remontuojamas, vienas iš brolių – Robertas įsimylėjo ispanę merginą. Dėl to jis nusprendė likti Portugalijoje, tuo tarpu kai Jonas iškeliavo į Australiją.

Persikėlęs į Alentežo regioną, per kelis dešimtmečius Robertas įsigijo 25 žemės valdas. Didžioji dalis jų turėjo savo vynuogynus ir vyno daryklas. 1940 m. jis jau buvo didžiausias Alentežo regiono žemės savininkas ir vyno gamintojas. Po Roberto mirties, jo sūnus Raphaelis pirmiausia pardavė Quinta do Carmo, o vėliau ir daugelį kitų vyninių. Iš 25 žemės valdų, šiuo metu yra likę tik trys:

  • Herdade da Maroteira
  • Herdade do Mouchão ir
  • Monte da Figueira de Cima (Reynold’s Wines)

Herdade da Maroteira specializavosi kamštmedžio auginime. Iki 2000 metų, kada buvo pasodinti pirmieji vynuogynai, čia augo 480 hektarų kamštmežio medžių. Tuo metu dar jaunas oenologas António Maçanita daug prisidėjo prie pimųjų Herdade da Maroteira vynų atsiradimo 2005 metais. António Macanita iki šių dienų konsultuoja Herdade da Maroteira vyno gamybos klausimais.

Portugališko vyno ambasadoje rasite 3 prekinių ženklų Herdade da Maroteira vynus:

  • Cem Reis (raudonas Syrah ir baltas Viognier),
  • Dez Tostoes (raudonas iš vynuogių mišinio, baltas iš Antao Vaz, roze iš Syrah veislės vynuogių)
  • Senhor Doutos (raudonas iš Touriga Nacional, baltas iš vynuogių mišinio, roze iš Touriga Nacional veislės vynuogių).

Ypatingo paminėjimo nusipelno Dez Tostoes BIO. Tai ekologiškas, tik geriausiais metais gaminamas raudonas Touriga Nacional ir Syrah vynuogių vynas. Apie gaminamo vyno kokybę byloja daugybė prestižinių įvertinimų.

Verta paminėti, kad visi Herdade da Maroteira vynai yra parduodami dar prieš nuimant derlių. Portugališko vyno ambasada buvo pasirinkta atstovauti šį išskirtinį Alentežo regiono vyno gamintoją Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie Herdade da Maroteira ir jų gaminamus vynus rasite vyno daryklos paskyroje https://www.maroteira.com/

Alentežo regionas

Alentežas (regioninė sostinė: Évora) yra didžiausias Portugalijos regionas. Regiono plotas – 31 500 km2. Tai sudaro maždaug trečdalį šalies teritorijos. Alentežas ribojasi su Centro, Algarvės ir Ispanijos Extremaduros bei Andalūzijos regionais. 2019 m. Alentežo regione gyveno 705 478 gyventojai (Eurostatas, 2020 m.).

Vidutinis gyventojų tankumas buvo 22,6 žmonės / km2. Tai yra mažiausias gyventojų tankumas tarp Portugalijos regionų. Alentežo ir Douro regiono vynai neretai yra laikomi geriausiais Portugališkais vynais.  Net du Alentežo miestai – Elvasas ir Évora yra pasaulinis UNESCO paveldas.

Papildoma informacija

Vynuogių veislė

, , ,