Baltas vynas Encruzado REZERVA Titular 2021 0.75 l

Tai šiaudų geltonumo spalvos vynas. Intensyvus ir kompleksinis aromatas. Juntamos citrusinės ir džiovintų vaisių natos. Subalansuotas rūgštingumas, ilgai išliekantys poskoniai.

Dera su: ant laužo kepta dorada, žuvies patiekalais, minkštais sūriais

11,99

Aprašymas

Baltas vynas Encruzado REZERVA Titular 2021 0.75 l

Baltas vynas Encruzado REZERVA Titular 2021: DOC Dao, Portugalija

Vyno tipas: sausas

Veislės sudėtis: Encruzado 100%

Stiprumas: 13,0%

Derliaus metai: 2021

 Techniniai duomenys:

  • bendras rūgštingumas: 5,8 g/L
  • pH: 3,33
  • likutinis cukraus kiekis: <2 g/L

Vynuogynų charakteristikos: vynuogynai išsidėstę tarp Dao ir Mondego upių. Vynuogynų aukštis virš jūros lygio 400 – 500 m. Vyraujantis dirvožemis – granitinis.

Vyno gamybos procesas: Rankomis skintos ir išrūšiuotos vynuogės. Uogos atskirtos nuo šakelių, švelnus išspaudimas, natūrali statinė 48 val. dekantacija žemoje temperatūroje (natūralus nuskaidrinimas). Alkoholinė fermentacija plieninėse talpyklose.

Brandinimas: 50% vyno šešis mėnesius brandinta antrųjų ir trečiųjų metų (naudotose) ąžuolo statinėse; 50% vyno brandinta plieninėse talpyklose su mielėmis.

Baltas vynas Encruzado REZERVA Titular 2021

Tai šiaudų geltonumo spalvos vynas. Intensyvus ir kompleksinis aromatas. Juntamos citrusinės ir džiovintų vaisių natos. Subalansuotas rūgštingumas, ilgai išliekantys poskoniai.

Dera su: ant laužo kepta dorada, jūros ešeriu, žuvies patiekalais, minkštais sūriais

Portugališko vyno ambasadoje rasite 6 Caminhos Cruzados vyno darykloje pagamintus aukščiausios kokybės vynus, tarp kurių ir ypač vyno kolekcionierių mėgiamus:

  • TEIXUGA branco 2019 0.75 l ir
  • TEIXUGA tinto 2018 0.75 l

Terras & Terroir vyno daryklų grupė

Terras & Terroir vyno daryklų grupė priklauso Paulo Pereira, Maria do Céu Gonçalves ir Álvaro Lopes. Ją sudaro penkios vyno daryklos iš keturių Portugalijos regionų:

– Quinta do Ortigão (Bairrada)
– Caminhos Cruzados (Dão)
– Ribafreixo (Alentežas)
– Quinta da Pacheca (Douro)
– Herdade da Rocha (Alentežas)

Pirmųjų trijų vyninių geriausius vynus galite rasti ir Portugališko vyno ambasados asortimente.

Quinta do Ortigão

Vyno daryklą Anadia vietovėje, Bairrados regione, 1890-aisiais įkūrė Justino de Sampaio Alegre. Veiklos tęstinumą užtikrino ir keturios vėlesnės kartos. Pagrindinė Quinta do Ortigão specializacija – klasikiniu metodu pagamintų putojančių vynų gamyba. Ortigão yra pelniusi unikalių, kokybiškų putojančių vynų gamintojos vardą.

Caminhos Cruzados

2012 m. vyno daryklą įkūrė Paulo ir Lígia Santos, iki tol Lisabonoje dirbusi teisininke. Nelas vietovėje įsikūrusi vyno darykla vyno gamybai naudoja tiek savo užaugintas, tiek geriausias kaimyninių ūkių vynuoges. Vyno daryklai priklauso ir Quinta da Teixuga ūkis. 30 ha Quinta da Teixuga ūkis įsikūręs Vilar Seco kaimelyje netoli Viseu, pačioje Dão regiono širdyje.

Vynuogynus supa kalnų masyvai, tokie kaip Estrela ir Caramulo kalnai. Klimatinės sąlygos leidžia vynuogėms puikiai subręsti, o pakankamai dideli dienos ir nakties temperatūrų svyravimai lemia vynų aromatingumą ir puikų rūgštingumą. Vynai pasižymi ilgu brandinimo potencialu.

Teixuga ūkio vynuogynai vidutiniškai 50 metų senumo. Juose auga geriausios Dão regiono vynuogių veislės. Tarp raudonųjų vyrauja Touriga Nacional, Tinta Roriz, Jaen ir Alfrocheiro; tarp baltųjų – Malvasia Fina, Encruzado ir Bical. Vinhas da Teixuga ir TEIXUGA yra vyno daryklos meno kūriniai bei pasaulinį pripažinimą pelnę produktai.

Ribafreixo Wines

Ribafreixo Wines yra jauna ir dinamiška vyno gamybos įmonė, įkurta 2007 m. Vidigueiroje, Alentežo regione. Ūkį sudaro 28 nedideli sklypai, kurių bendras plotas per 114 hektarų vynuogynų. Kai kuriuose iš jų auga labai seni vynmedžiai ir beveik pamirštos vynuogių veislės. Daugiausia dėmesio skiriama vietinėms regiono veislėms bei Alentežo regiono identiteto ir vyno gamybos tradicijų išsaugojimui. Daugiau apie vyno daryklą galima sužinoti Ribafreixo Wines internetinėje paskyroje.

Papildoma informacija

Gamintojas

Metai

Regionas

Vyno tipas

Sausas

Butelio dydis

Vynuogių veislė

Veislinis vynas

Vienos vynuogių veislės vynas