Quinta da Basilia COLHEITA baltasis vynas 2021 0.75

Baltasis vynas Quinta da Basilia COLHEITA 2021, DOC Douro, Portugalija. Veislės sudėtis: Viosinho, Rabigato, Alvarinho. Vynuogynai daugiau nei 30 metų amžiaus.

15,99

Aprašymas

Quinta da Basilia COLHEITA baltasis vynas 2021 0.75

Quinta da Basilia COLHEITA baltasis vynas 2021: sausas vynas, DOC Douro, Portugalija

Gamintojas: Quinta da Basilia

Veislės sudėtis: Rabigato, Viosinho, Alvarinho (30 metų senumo vynuogynai)

Tūris: 0,75 L

Alkoholio koncentracija: 12,5%

Bendras rūgštingumas: 6,4 g/L

pH: 3,20

Išpilstymo į butelius data: 2022.02.16

Gamybos apimtis: 12.350 butelių (0,75L)

Brandinimas: 5 mėn. plieninėse talpyklose su mielėmis

Blyškios citrinos geltonumo spalvos vynas. Juntamos citrusinių vaisių ir gėlių natos, subalansuotas minerališkumas.

Puikaus rūgštingumo, kompleksinio skonio, minerališkas, baltas Portugališkas vynas. Ilgai išliekantys poskoniai.

Quinta da Basilia COLHEITA baltasis vynas 2021

Rankomis skintas derlius. Vynuogės išrūšiuotos, atskirtos nuo šakelių. Uogos švelniai išspaustos. Vynuogių sultys dekantuotos 48 val. metalinėse talpyklose 8ºC temperatūroje. Alkoholinė fermentacija vyko metalinėse talpyklose 15-16ºC temperatūroje 30 dienų.

Dera su: minkštais sūriais, salotomis, risotto, paella

Patiekti: 10ºC – 12ºC

Quinta da Basilia – šeimai priklausanti, nedidelė Douro regiono vyninė

Quinta da Basília yra įsikūrusi Viršutinio Korgo (Cima Corgo) subregione. Vynuogynai užima apie 30 Ha. Teritorija priskiriama „A“ kategorijos (aukščiausio lygio Douro demarkuotame regione) vynuogynams. Patys vynuogynai yra nuo 40 iki daugiau nei 100 metų amžiaus. Tai lemia Quinta da Basilia vynų unikalumą ir išskirtinį skonį.

Pagrindinės vynuogių veislės:

  • Touriga Nacional 25%
  • Touriga Franca 25%
  • Tinta Roriz (Tempranillo) 20%
  • Sousão 10%
  • Tinta Barroca 7%

Iš viso ūkyje auga daugiau nei 35 skirtingos vynuogių veislės. Tarp jų Tinto Cão, Tinta Amarela, Tinta Francisca ir kt. Šimto ir daugiau metų mišrių veislių vynuogynai sudaro apie 10 proc. visų Quinta da Basilia vynuogynų ploto.

Quinta da Basília vyrauja skalūninis dirvožemis. Skalūnas mažina paros temperatūrinius svyravimus ir leidžia pasiekti idealų vynuogių sunokimo laipsnį. Be to, skalūninis dirvožemis suteikia vynui minerališkumą, o kartu ir savitą unikalumą.

Šimto metų senumo vynuogynai auga Douro upės šlaituose įrengtose, akmeninių sienelių palaikomose terasose. Šiose terasose dideliu tankumu susodintos auga daugiau nei 35 skirtingos vynuogių veislės.

Senieji vynuogynai, kuriuose galima rasti daugiau nei 35 vynmedžių veisles, pasižymi mažu derlingumu. Mažas derlingumas (nuo 0,3 kg iki 0,5 kg vynuogių vienam vynmedžiui) lemia gaminamų vynų koncentruotumą, kompleksiškumą ir elegantiškumą.

Quinta da Basilia vynai yra subtilūs, gaivūs ir harmoningi vynai. Jie išsiskiria savo kokybe, tekstūros švelnumu, ilgai išliekančiais poskoniais. Pasižymi ypač ilgu brandinimo potencialu.

Douro regionas

Douras buvo pirmasis demarkuotas ir kontroliuojamas vynuogininkystės regionas pasaulyje. Jo ribas 1756 m. nustatė Markizas de Pombalis, siekdamas išsaugoti šio regiono vynų kokybę ir autentiškumą. Šių dienų Douro regiono ribos šiek tiek skiriasi nuo XVIII a demarkuotos regiono teritorijos.

Pagrindiniai faktai:

  • Douro regionas apima 250 tūkst. Ha teritoriją, iš kurių ~45 tūkst. Ha plote auginami vynuogynai
  • Marão ir Montemuro kalnai apsaugo regioną nuo šiltų ir drėgnų Atlanto vėjų ir lemia palyginti šaltas žiemas ir deginančiai karštas vasaras
  • Douro regionas dėl unikalaus regiono kraštovaizdžio ir vynuogininkystės istorijos yra įtrauktas į pasaulinį UNESCO paveldą.

Kai kalbama apie Douro regioną, iš tikrųjų kalbama apie tris subregionus su gana skirtingomis klimatinėmis charakteristikomis ir dirvožemio savybėmis: Žemąjį Korgą (Baixo Corgo), Viršutinį Korgą (Cima Corgo) ir Aukštąjį Dourą (Alto Douro).

Papildoma informacija

Gamintojas

Metai

Regionas

Vyno tipas

Sausas

Butelio dydis

Vynuogių veislė

, ,