Casa Ferreirinha Castas Escondidas 2019 0.75 l

Castas Escondidas – įvairių vynuogių veislių mišinys. Vyno gamybai daudotos tradicinės, beišnykstančios Douro regiono vynuogių veislės. Trap jų Touriga-Fêmea, Tinta Francisca, Bastardo ir Marufo.

92/100 – Wine Enthusiast (Vintage 2019)
93/100 – Wine Spectator (Vintage 2019)
18/20 – Grandes Escolhas (Vintage 2018)

 

37,99

Aprašymas

Casa Ferreirinha vynas Castas Escondidas 2019 0.75 l

Casa Ferreirinha vynas Castas Escondidas 2019 0.75 l: sausas vynas, DOC Douro, Portugalija

Veislės sudėtis: 24% Vinhas Velhas, 17% Tinto Cão, 16% Tinta Amarela, 14% Touriga Fêmea, 14% Tinta Francisca, 6% Rufete, 4% Tinta da Barca, 3% Bastardo, 2% Marufo Tinto

Tūris: 0,75 L

Alkoholio koncentracija: 13,5%

Cukraus kiekis: 0,6 g/L

pH: 3,5;

Išpilstytas į butelius: 2021-05-14

Gamybos apimtis: 56.090 butelių

Brandinimas: 18 mėnesių naudotose prancūziško ąžuolo statinėse.

Gali būti vartojamas iš karto arba brandinamas butelyje dar trejus–penkerius metus.

Casa Ferreirinha vynas Antonia Adelaide Ferreira 2016

Rubino spalvos vynas. Intensyvus ir kompleksiškas aromatas. Juntamos triufelių, pipirų, cinamono, sakų raudonų vaisių, medienos natos. Subalansuotas rūgštingumas. Ilgai išliekantys poskoniai.

Dera su: sūriais, raudona mėsa, žvėriena.

Patiekti: 16 – 18 laipsnių C

SOGRAPE Vinhos – didžiausias Portugalijos vyno gamintojas

Sogrape Winhos yra senas tradicijas turintis, šeimos vyno gamybos verslas. Kartu tai yra ir didžiausias Portugalijos vyno gamintojas. Įmonės veiklos ištakos siekia 1942-uosius, kai Fernando Guedes įkūrė Sogrape Vinhos.

2021 metų pradžioje bendrovei priklausė 15 vyno daryklų, veikusių 6 Portugalijos regionuose. Tarp jų, Doure, Dao, Madeiroje ir Alenteže. Portugalijoje įmonei priklauso 980 Ha vynuogynų. Vynuogynuose auginama net 61 skirtinga vynuogių veislė. Daugiau nei 72% pagaminamo vyno eksportuojama.

Garsiausias prekinis ženklas – Casa Fereirinha vyno daryklos gaminamas Barca Velha vynas. Tai vienas iš brangiausių ir didžiausią šlovę pelniusių Portugališkų vynų. Raudono Barca Velha vyno butelio kaina prasideda nuo 300 eurų.

Įmonės veikla jau seniai peržengusi Portugalijos sienas. Bendrovei priklausančios vyno daryklos veikia Ispanijoje, Argentinoje, Čilėje ir Naujojoje Zelandijoje. Daugiau informacijos apie Sogrape Winhos rasite bendrovės internetinėje paskyroje www.sogrape.com.

Portugališko vyno ambasadoje rasite šių Sogrape Winhos vyno daryklų produkciją:

  • Casa Fereirinha, Douro regionas
  • Quinta dos Carvalhais, Dao regionas
  • Herdade do Peso, Alentežo regionas
  • Quinta da Romeira, Lisabonos regionas (Bucelas)
  • Finca Flichman, Mendoza, Argentina

Quinta da Romeira, Lisabona (Bucelas)

Bucelas regionas plyti į šiaurę nuo Portugalijos sostinės Lisabonos. Morgado de Santa Catherina dvaras įkurtas 1703 m. Anglijos karalienės D. Catarina de Bragança įsakymu. Į dvaro sudėtį įėjo ir Quinta da Romeira ūkis.

Quinta da Romeira kis užima 130 hektarų, iš kurių 75 Ha yra vynuogynai. Beveik visuose vynuogynuose karaliauja Arinto. Ūkis – didžiausias Arinto vynuogynas šalyje.

Dauguma vynų, kuriuose naudojma regiono kilmės nuoroda DOC Bucelas, yra pagaminti iš Arinto vynuogių. Įstatymiškai reglamentuota, kad DOC Bucelas vyne Arinto dalis negali būti mažesnė nei 75 proc.  Tuo būdu, Bucelas yra vienintelis Portugalijos regionas, kuriame DOC kategorija puikuojasi išskirtinai tik baltieji vynai.

Mišinyje taip pat leidžiama naudoti baltasias Rabo de Ovelha ir Sercial vynuogių veisles. DOC Bucelas vynus galima gaminti ir kaip putojančius vynus.

Casa Ferreirinha, Douras

Casa Ferreirinha istorija yra neatskiriamai susijusi su viena nepaprasta moterimi – Antónia Adelaide Ferreira. Dona Antonia gimė 1811 m. Regua mieste, kurie buvo pagrindiniai vartai į Douro slėnio vynuogynus. Nors Dona Antónia buvo nedidelio ūgio, ji buvo charizmatiška strategė, turėjusi išskirtinų verslumo gebėjimų.

1845 m., būdama 33 metų, ji perėmė savo šeimos verslą – Ferreira uostą. Dirbdama Ferreiros uoste, Dona Antónia išplėtė šeimai priklausančių vynuogynų valdas ir vyndarystės verslą. Dėl nedidelio ūgio Dona Antonia Ferreira buvo vadinama mažybiniu vardu „Ferreirinha“. Taip atsirado ir vyno daryklos Casa Ferreirinha („Ferreirinhos namai“) pavadinimas.

Casa Ferreirinha išsiskiria gaminamų vynų asortimentu. Vyninė gamina ekonominės kategorijos, lengvai geriamus „Esteva“ ir „Planalto“ bei turtingesnių poskonių „Papa Figos“ ir „Vinha Grande“ vynus.

Prestižinė vynų linija apima „Quinta da Leda“, „Anatonia Adelaide Ferreira“ ir „Barca Velha“ vynus. Pastarieji išlieka vienais iš garsiausių, ilgaamžiškiausių, elegantiškiausių ir sudėtingiausių Portugalijos vynų. Dalį jų rasite ir Portugališko vyno ambasadoje.

Casa Ferreirinha gaminamas „Barca Velha“ – garsiausias Portugališkas vynas. „Barca Velha“ istorija prasidėjo 1952 m. Nuo 1952 metų iki dabar vynas buvo gamintas tik 17 kartų, vidutiniškai kas ketveri metai.

Barca Velha vynai gaminami iš geriausio vynuogių derliaus. Vynas atitinka itin aukštus kokybinius reikalavimus. Dėl neprilygstamos „Barca Velha“ kokybės vynas sulaukia viso pasaulio kolekcininkų dėmesio.

Quinta da Leda vynas pradėtas gaminti 1995 m. Tuo metu tai buvo rūšinis Touriga Nacional vynuogių veislės vynas. Vynuogių veislių mišiniu šis vynas tapo 1997 m. Quinta da Leda vynas – aukščiausios kokybės tradicinių Douro regiono vynuogių vynas. Nors vynas gali būti vartojamas jau ir dabar, jis išsiskiria puikiu brandinimo potencialu.

Quinta da Leda aromatai intensyvūs. Juntamos gėlių, balzamiko ir medžio užuominos. Quinta da Leda 2017 metų vynas yra išskirtinės kokybės. Jis išlaiko tradicinį „Quinta da Leda“ profilį, tačiau juntamos ypatingai karštiems metams būdingos natos.

Luis Sottomayor – Casa Ferreirinha vyriausiasis vyndarys. Barca Velha, Quinta da Leda, Anatonia Adelaide Ferreira ir kiti vynai – nekeliantys abejonių jo kūrybos šedevrai.

Quinta dos Carvalhais, Dao

Quinta dos Carvalhais vyninė yra įsikūrusi Terras de Senhorim, pačioje Dão regiono širdyje. Vyninei priklauso 105 Ha žemės, iš kurių 50 Ha apsodinti vynuogynais. Sogrape grupė Quinta dos Carvalhais ūkį ir vyno daryklą įsigijo 1988 metais. Naujieji šeimininkai labai daug investavo į vynuogynus ir vyninės modernizaciją.

Per trumpą laiką buvo įgyvendintas revoliucinis projektas pavertęs Quinta dos Carvalhais lyderiaujančia Dao regiono vynine. Ūkyje auginamos tradicinės Dao regionui vynuogių veislės. Tarp jų Touriga Nacional, Tinta Roriz, Alfrocheiro, Jaen, Tinta Pinheira, Encruzado, Assario, Verdelho, Bical ir Cerceal.

Originalus ir vyno gamybos procesas. Net vienos vynuogių veislės vynai yra skirtinguose žemės sklypuose augančių tos pačios vynuogių veislės vynuogių mišiniai. Vynai, prieš juos sumaišant yra fermentuojami atskirai.

Atskiro paminėjimo nusipelno baltasis vynas Encruzado. Vynas yra aštuonis mėnesius brandinamas įvairaus dydžio prancūziško ąžuolo statinėse. Dėl to juntamas šio vyno gyvybingumas, ryškios ąžuolo natos. Vynas puikiai tinka ilgam brandinimui buteliuose. Išskirtinės kokybės baltasis vynas.

Alfrocheiro vynas išsiskiria aviečių ir gervuogių aromatais. Kartu juntamos subtilios prieskonių natos ir gaivus rūgštumas. Touriga Nacional vynuogių vynui būdingi išskirtiniai juodųjų vaisių aromatai. Vynas 12 mėnesių brandintas prancūziškame ąžuole.

Pačių geriausių vyno kritikų vertinimų sulaukia ir Quinta dos Carvalhais baltasis REZERVA vynas, bei raudonasis rūšinis Tinta Roriz vynuogių vynas.

Beatriz Braga Cabral Almeida gimė 1981 metais. Studijavo mikrobiologiją, vynuogininkystės ir vynininkystės mokslus. 2007-aisiais prisijungė prie Sogrape Vinhos komandos. Šiuo metu ji yra pagrindinė vyno daryklos oenologė. Quinta dos Carvalhais gaminami vynai garsina ne tik Dao regioną bet ir Portugaliją visame pasaulyje.

Herdade do Peso, Alentežas

Sogrape Vinhos Herdade do Peso vyno darykloje vyną pradėjo gaminti dar 1991 metais. Vyninė tuo metu priklausė Sogrape Vinhos įkūrėjo Fernando Guedes giminaičiams. 1996-aisiais Sogrape Vinhos nupirko ir vynuogynus ir vyno daryklą. Tradiciškai didelės investicijos buvo nukreiptos į vyno gamybos proceso ir įrangos modernizavimą.

Herdade do Peso ūkis yra įsikūręs Vidigueiroje, Alentežo regione. Ūkiui priklauso 460 hektarų žemės, iš kurių 160 Ha auga vynuogynai. Net 152 Ha auginamos raudonųjų vynuogių veislės: Alfrocheiro, Moreto, Touriga Nacional, Aragonez, Tricandeira ir Periquita.

Tik 8 Ha apsodinti baltosioms veislėms, tokioms kaip Antao Vaz ir Arinto. Ūkio teritorijoje tyvuliuoja 20 Ha ploto ežeras. Ežero vanduo karštomis vasaromis yra naudojamas vynuogynams ir alyvmedžių plantacijoms laistyti.

Portugališko vyno ambasados asortimente net trys išskirtiniai vyno daryklos raudonieji vynai. 2017 metų Herdade do Peso Reserva, kurį Wine Enthusiast žurnalas įvertino 92 balais. 2017 metų Essencia do Peso, kurį Wine Enthusiast įvertino 93 balais, Robertas Parkeris 92 balais. Ir galų gale Herdade do Peso šedevras “Icone” 2014 (liet. aš ikona) Revista de Vinhos žurnalo įvertintas 18,5 balo iš 20.

Pagrindinis vyno daryklos oenologas Miguel Pessanha – kūrybinga, eksperimentuoti nebijanti ir visiško tobulumo savo veikloje siekianti asmenybė.

Papildoma informacija

Gamintojas

Regionas

Vyno tipas

Sausas

Butelio dydis

Vynuogių veislė

, , , , , , , , ,

Metai