Raudonas vynas Dez Tostões Grande Reserva 2019 0.75 l

Raudonas vynas Dez Tostoes Grande Reserva, 2019. Rubino spalvos. Miško uogų ir prieskonių aromatas, išreikšti taninai. Vynas kuriam nereikia reklamos.

58,99

Aprašymas

Raudonas vynas Dez Tostões Grande Reserva 2019 0.75 l

Raudonas vynas Dez Tostoes Grande Reserva 2019: Herdade da Maroteira, Alentežas IGP, Portugalija

Veislės sudėtis: Alicante Bouschet 100%

Stiprumas: 15,5%

Fermentacija: Nebūdingas Alentežui vyno gamybos procesas. Natūrali ir spontaniška alkoholio bei malolaktinė fermentacija.

Brandinimas: 18 mėnesių naujose (50 proc. prancūziškojo ir 50 proc. amerikietiškojo ąžuolo) statinėse. Vėliau 8 mėnesius buteliuse. Vynas  išpilstytas į butelius nefiltruotas.

Dera su: raudona mėsa ir jos gaminiais

Laikymas ir pateikimas: rekomenduojama vyno laikymo temperatūra 16-18°C, patiekimo – 18°C, vartojimo – 20°C.

Herdade da Maroteira

Herdade da Maroteira – išskirtinė Alentežo vyno darykla. Vyninės atsiradimo istorija siekia XIX amžių. Du broliai – Jonas ir Robertas Reynoldsai, keliaudami į Australiją, sustojo Porto mieste. Buvo būtina suremontuoti audros metu apgadintą laivą. Kol laivas buvo remontuojamas, vienas iš brolių – Robertas įsimylėjo ispanę merginą. Dėl to jis nusprendė likti Portugalijoje, tuo tarpu kai Jonas iškeliavo į Australiją.

Persikėlęs į Alentežo regioną, per kelis dešimtmečius Robertas įsigijo 25 žemės valdas. Didžioji dalis jų turėjo savo vynuogynus ir vyno daryklas. 1940 m. jis jau buvo didžiausias Alentežo regiono žemės savininkas ir vyno gamintojas. Po Roberto mirties, jo sūnus Raphaelis pirmiausia pardavė Quinta do Carmo, o vėliau ir daugelį kitų vyninių. Iš 25 žemės valdų, šiuo metu yra likę tik trys:

  • Herdade da Maroteira
  • Herdade do Mouchão ir
  • Monte da Figueira de Cima (Reynold’s Wines)

Maroteira specializavosi kamštmedžio auginime. Iki 2000 metų, kada buvo pasodinti pirmieji vynuogynai, čia augo 480 hektarų kamštmežio medžių. Tuo metu dar jaunas oenologas António Maçanita daug prisidėjo prie pimųjų Maroteira vynų atsiradimo 2005 metais. António Macanita iki šių dienų konsultuoja Herdade da Maroteira vyno gamybos klausimais.

Portugališko vyno ambasadoje rasite 4 prekinių ženklų Maroteira vynus:

  • Mil Reis (raudonas – Syrah 100%)
  • Cem Reis (raudonas – Syrah 100% ir baltas – Viognier 100%),
  • Dez Tostoes (raudonas iš vynuogių mišinio, baltas – Antao Vaz 100%, roze – Syrah 100%. Dez Tostoes Grande Reserva, raudonas – Alicante Bouschet 100%)
  • Senhor Doutos (raudonas iš Touriga Nacional ir Alicante Bouschet, baltas iš vynuogių mišinio, roze iš Touriga Nacional 100%).

Ypatingo paminėjimo nusipelno Dez Tostoes BIO. Tai ekologiškas, tik geriausiais metais gaminamas raudonas Touriga Nacional ir Syrah vynuogių vynas. Apie gaminamo vyno kokybę byloja daugybė prestižinių įvertinimų. Verta paminėti, kad visi Maroteira vynai yra parduodami dar prieš nuimant derlių.

Portugališko vyno ambasada buvo pasirinkta atstovauti šį išskirtinį Alentežo regiono vyno gamintoją Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie Maroteira ir jų gaminamus vynus rasite vyno daryklos paskyroje https://www.maroteira.com/

Alentežio regionas

Alentežas (regioninė sostinė: Évora) yra didžiausias Portugalijos regionas. Regiono plotas – 31 500 km2. Tai sudaro maždaug trečdalį šalies teritorijos. Alentežas ribojasi su Centro, Algarvės ir Ispanijos Extremaduros bei Andalūzijos regionais. 2019 m. Alentežo regione gyveno 705 478 gyventojai (Eurostatas, 2020 m.). Vidutinis gyventojų tankumas buvo 22,6 žmonės / km2. Tai yra mažiausias gyventojų tankumas tarp Portugalijos regionų. Alentežo ir Douro regiono vynai neretai yra laikomi geriausiais Portugališkais vynais.  Net du Alentežo miestai – Elvasas ir Évora yra pasaulinis UNESCO paveldas.