Ekologiškas vynas BIO Tostões 2021 0.75 l

Herdade da Maroteira. Alentežo regiono, ekologiškas vynas, Touriga Nacional / Syrah, Alk. 16%. Koncentruota rubino spalva, sunokusių vaisių poskonis.

18,99

Aprašymas

Ekologiškas vynas BIO Tostoes 2021

Ekologiškas vynas BIO Tostões 2021: raudonas, sausas vynas

Veislės sudėtis: Touriga Nacional ir Syrah

Tūris: 0,75 L

Stiprumas: 16%

Ekologiškas vynas BIO Tostões 2021

Dera su: mėsos gaminiais, kepta žvėriena

Herdade da Maroteira 

Herdade da Maroteira – išskirtinė Alentežo vyno darykla. Vyninės atsiradimo istorija siekia XIX amžių. Du broliai – Jonas ir Robertas Reynoldsai, keliaudami į Australiją, sustojo Porto mieste. Buvo būtina suremontuoti audros metu apgadintą laivą.

Kol laivas buvo remontuojamas, vienas iš brolių – Robertas įsimylėjo ispanę merginą. Dėl to jis nusprendė likti Portugalijoje, tuo tarpu kai Jonas iškeliavo į Australiją.

Persikėlęs į Alentežo regioną, per kelis dešimtmečius Robertas įsigijo 25 žemės valdas. Didžioji dalis jų turėjo savo vynuogynus ir vyno daryklas. 1940 m. jis jau buvo didžiausias Alentežo regiono žemės savininkas ir vyno gamintojas.

Po Roberto mirties, jo sūnus Raphaelis pirmiausia pardavė Quinta do Carmo, o vėliau ir daugelį kitų vyninių. Iš 25 žemės valdų, šiuo metu yra likę tik trys:

  • Herdade da Maroteira
  • Herdade do Mouchão ir
  • Monte da Figueira de Cima (Reynold’s Wines)

Herdade da Maroteira specializavosi kamštmedžio auginime. Iki 2000 metų, kada buvo pasodinti pirmieji vynuogynai, čia augo 480 hektarų kamštmežio medžių. Tuo metu dar jaunas oenologas António Maçanita daug prisidėjo prie pimųjų Herdade da Maroteira vynų atsiradimo 2005 metais.

António Macanita iki šių dienų konsultuoja Herdade da Maroteira vyno gamybos klausimais.

Portugališko vyno ambasadoje rasite 3 prekinių ženklų Herdade da Maroteira vynus:

  • Cem Reis (raudonas Syrah ir baltas Viognier)
  • Dez Tostoes (raudonas iš vynuogių mišinio, baltas iš Antao Vaz, roze iš Syrah veislės vynuogių)
  • Senhor Doutor (raudonas iš Touriga Nacional ir Alicante Bouschet, baltas iš vynuogių mišinio, roze iš Touriga Nacional veislės vynuogių).

Ypatingo paminėjimo nusipelno BIO Tostões 2021. Tai ekologiškas vynas. Gaminamas tik geriausiais metais iš Touriga Nacional ir Syrah vynuogių.

Apie gaminamo vyno kokybę byloja daugybė prestižinių įvertinimų. Verta paminėti, kad visi Herdade da Maroteira vynai yra parduodami dar prieš nuimant derlių. Portugališko vyno ambasada buvo pasirinkta atstovauti šį išskirtinį Alentežo regiono vyno gamintoją Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie Herdade da Maroteira ir jų gaminamus vynus rasite vyno daryklos paskyroje https://www.maroteira.com/

Alentežio regionas

Alentežas (regioninė sostinė: Évora) yra didžiausias Portugalijos regionas. Regiono plotas – 31 500 km2. Tai sudaro maždaug trečdalį šalies teritorijos.

Alentežas ribojasi su Centro, Algarvės ir Ispanijos Extremaduros bei Andalūzijos regionais. 2019 m. Alentežo regione gyveno 705 478 gyventojai (Eurostatas, 2020 m.).

Vidutinis gyventojų tankumas buvo 22,6 žmonės / km2. Tai yra mažiausias gyventojų tankumas tarp Portugalijos regionų. Alentežo ir Douro regiono vynai neretai yra laikomi geriausiais Portugališkais vynais.  Net du Alentežo miestai – Elvasas ir Évora yra pasaulinis UNESCO paveldas.

 

Papildoma informacija

Butelio dydis

Gamintojas

Metai

Regionas

Vyno tipas

Sausas

Vynuogių veislė

,